top of page

   

Шановні батьки, вчителі, діти!

 

У зв’язку з напруженою ситуацією, що виникла на Сході України, люди частіше почали виявляти підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні. Тільки з початку поточного року спеціалісти ДСНС області виявили та знешкодили 29 вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни.

Нерідко, через свою цікавість та інтерес до усього нового та незнайомого, жертвами небезпечних знахідок стають діти. У зв’язку з цим спеціалісти Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухо-небезпечних та підозрілих предметів.

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області та Департамент освіти і науки Запорізької ОДА звертаються до батьків та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду!

Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вибухонебезпечними предметами, вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя.

А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

bottom of page